سلام دوستای گلم امیدوارم حالتون خوب باشه

برای پایان هفته اول واولین جمعه فکرکردم شاید شماهم موافق باشید که به سه دلیل بهترباشه که به جای پیشروی، مرور کنیم.

اول) اگه اون دوستانی که میخواستن به گروه برسن و فرصت نمیکردن ووقتشونداشتن برای اینکار،امروز بن تا آیه24سوره بقره به گروه برسن وبه راحتی باگروه هماهنگ شن.

دوم)اگه حتی دوستایی که خوندن هم ،فکرمیکنن یه جاهایی وقت بیشتری واسه ترجمه و تفسیر وتفکر احتیاج داشتن،امروز دنده سنگین،بتونن تمرکزکنن واون قسمتاکامل برطرف شه.

سوم)همینجوریش باصرف نظراز روز اول که دعای پیش ازمطالعه قرآن خونده شد،30 آیه روخوندیم چون یه جاواسه تکمیل سوره حمد دوتابیشترشد،یعنی 7آیه جای 5آیه خوندیم، یه جاهم واسه پیوستگی آیه 17تا24 سوره بقره، 3تابیشترخوندیم ،یعنی 8آیه به جای 5آیه پیش رفتیم.بنابراین 5تای امروز پرشده وخیالتون راحت حتی ازبرنامه عقب نیستیم.

هم اینکه میخواستم نظرتون رودرمورد یه موضوعی بپرسم لطفاهمتون حتما نظرتون روبگید.

تااینجاکه (ظاهرا)27 نفریم،چون تعدادبازدیدپستا اینومیگه که عده زیادی پیوسته خاموش پیگیری میکنن.

به نظرتون جمعه هاهمیشه همینطوری به مرور اختصاص داده بشه بهترنیست؟ یانه پیشروی داشته باشیم؟چون بعضی جاها حجم تفسیرا زیادمیشه میگم یعنی اگه تمرکز میاد پایین وقتایی که حجم مطالب تفسیرمیره بالا،بخاطرهمین، جمعه هافرصت جبران باشه.

بازم نظرشماهامهمه و گفتم م کنیم تاجمعه هفته بعدبالاخره
واسه هفته های آینده تصمیم بگیریم.
 این هفته هم بخاطرسه علت بالا که گفتم اینکاروکردم
درموردهفته های بعدشماتصمیم بگیرید ونظرتونوبگیدلطفا

فقط قبل ازاینکه نظرتونواعلام کنید لطفاحتمااینم درنظرداشته باشید
که همونطور که خودتون میدونید
صرف نظرازاختلاف نظراییکه واسه تعدادآیات قران وجودداره،
قرآن حدودا 6660آیه داره.

باپیشروی روزانه 5آیه حتی بادرنظرگرفتن جمعه هامیشه 1332روز
یعنی یه جورایی از سه ونیم سال دوماه بیشتر خب؟

حالا اگه جمعه هاروپیشروی نداشته باشیم و به مرور اختصاص بدیم،
اونجوری که من حساب کردم 6ماه دیرتراز حالتی که جمعه هاهم پیشروی داشته باشیم یه دورمون تکمیل میشه

(حالاخودتونم اگه خواستین یه بارحساب کنیدشایدمن اشتباه کردم)
من اینطوری حساب کردم که هریه سال اگه 52 تاجمعه داشته باشه
تواین 3.6سال ،درمجموع تعدادجمعه هامیشه کلا 187 روز
که میشد طی اون 187 روز هم پیشروی داشت میتونستیم
(187 تا 5آیه یعنی 936 آیه پیشروی داشته باشیم)
امابه جاش مرورشده 

سرم گیج رفت انقدرحساب کتاب کردم
ببخشیدکه وسواس ذهنی خودموبه شماهم منتقل میکنم.

خلاصش اینکه فرقش 6ماهه!

یعنی ما اگه قرارباشه جمعه هاروبه مروراختصاص بدیم
187 روز( یعنی 6ماه ویه هفته)دیرتر تموم میکنیم یعنی درمجموع 4سال ودوماهه طول میکشه تموم شه

امااگه جمعه هاپیشروی داشته باشیم ومرورنکنیم.
از سه ونیم سال دوماه بیشتر طول میکشه تاتموم شه.

یعنی میخواستم بگم قبل ازاینکه نظرتونوبگیدحتمااینم درنظرداشته باشید امامن چون فکرمیکنم کیفیت مهم ترازکمیته خودم شخصا موافقم که جمعه ها مرورباشه بهتره،بازم تصمیم باشماست دوستای گلم

فقط لطفا هر 27 تای این لیست نظرشون روبگن همینطوربقیه هم که حتی شرکت نکردندپیشنهادشونوبگن ممنون میشم،اون دوستای گل هم که خاموش پیگیری میکنن هم یه روز روشن بشن نظرشونوبگن راجب این موضوع عالی میشه.
حالاتاهفته بعدوقت هست واسه تصمیم گیری.

یه موضوعی هم میخواستم بهتون بگم که درجریان باشیددوستای گلم

امروزجمعست ومن وقت ازادزیادی دارم،یه فکری اومدتوذهنم 
میخوام واسه چند روز بشینم، پیشنویس اماده کنم واسه پستای 
قرآن که خودش صبحادیفالت درساعت مشخص منتشربشه.

بنابراین اگردیدید پست جدیدمنتشرشده اما کامنت شما بی پاسخ مونده خواهشابی توجهی تلقی نکنید چون امکان داره که هنوزندیده باشم،چون برای اینکه قاطی نشه وقتی کامنت تیکی رومیبینم همون زمان بایدبه لیست پست مربوطه اضافه کنم،اینکاریکم طول میکشه

هم اینکه من قشنگ دلم میخوادباحوصله جواب بدم،یعنی دوست ندارم همینجوری دوسه خط سرسری بنویسم که جواب داده باشم،قشنگ چون برام خیلی مهم وباارزشه کامنتاتون میخوام وقت وحوصله به خرج بدم بنابراین اگه ازاین به بعد برای پاسخ کامنتاگاهی تاخیرپیش اومدپیشاپیش عذرخواهی میکنم

ادامه مطلب

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها